XVII Niedziela zwykła

1. W kalendarzu liturgiczny przypada; w poniedz. wspomn. obow. św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego

2. W środę w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od g.16.oo do Mszy św., zapraszam Róże Różańcowe (zmiana tajemnic i intencji różańcowych).

3. Biuro parafialne czynne (wyjątkowo w tym tygodniu) tylko w czwartek od g. 9.3o do 10.3o.

4. Odpust Porcjunkuliod 1.VIII. g. 12.oo przez cały następny dzień można dostąpić dla siebie lub zmarłego jeden raz (za pobożne nawiedzenie kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga).

5. Odwiedziny chorych od godz. 9.3o; w czwartek (Leonów, Ciemnice, Siedmiorogów i Trzecianów), piątek (1 kapł. Skokówko, Skoków, Karolew, 2 kapł. Borek Wlkp.)

6. Spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych w czwartek o godz. 15.3o

7. Na czas Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego w naszym dekan. Msze św. wieczorne będą sprawowane o g. 16,3o (z wyjątkiem soboty i niedzieli)

8. Plan nawiedzenia w parafiach sąsiednich; niedziela – Potarzyca, poniedz. – Rusko, wtorek – Zimnowoda, środa – Cerekwica, czwartek – Jaraczewo, w sobotę – Jeżewo

9. Z ok. I Piątku miesiąca i nawiedzenia M.B. okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., w piątek dodatkowo w Farze od 15.oo do 16.oo.

10. Z ok. nawiedzenia – od południa w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W piątek o godz. 17.3o z Sanktuarium udamy się na spotkanie Wizerunku M.B. (z sztandarami, feretronami itd., w strojach – jak na procesję Eucharyst.), oczekiwać będziemy przy wjeździe do ul. Zdzież, następnie obraz procesyjnie wniesiemy do Sanktuarium – tam ceremonia powitania i Msza św. dalej czuwanie modlitewne zgodnie z programem. Zapraszam!!!

12. Serdeczne podziękowanie Bóg zapłaćza; ofiarę 400 i 100 zł., wszelkie dobro!!!

13. Zachęcamw zakrystiimożna nabyć; Akt zawierzenia, modlitewnik – Z Maryją w nowe czasy, myśli o MB. ks. J. Twardowskiego „Większa od obrazu”, pamiątki nawiedzenia, Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc sierpień.

14. Od I Niedzieli września w sobotę wieczorem wprowadzona zostaje Msza św. zbiorowa, a ranna Msza św. w niedzielę odprawiana będzie o g. 8.oo

Ks. Tadeusz Lorek