XII Niedziela zwykła

  1. Ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie wyniosły 392zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. 
  1. Biuro parafialne będzie czynne po Wielkim Odpuście Boreckim. Objazd chorych poniedziałek Cielicach Leonowie, Siedmiorogowie i Trzecianowie we wtorek od godz. 13.00. 
  1. W poniedziałek o godz. 10.00 w sanktuarium Msza św. i pogrzeb śp. Tomasza Kempy z Karolewa, a we wtorek o godz 10.00 śp.Bronisławy Błaszczyk z Borku Wlkp.. Dobry Jezu a nasz Panie…
  1. Serdecznie dziękuję za pomoc w dobrym przeżyciu Oktawy Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kieruję pod adresem służby liturgicznej, orkiestry parafialnej, Sióstr Służebniczek, pana organisty, chóru Jutrzenka, pana kościelnego, Strażaków, policji, niosącym baldachim, oraz feretrony i chorągwie. Niech dobry Jezus wynagrodzi sypanie kwiatków dziewczynkom i opiekę ich rodziców. Dziękuję za zbudowanie ołtarzy, oraz ich udekorowanie przepięknymi kwiatami. Mieszkańcy ul. Zielonej złożyli ofiarę 200zł na kopułę, natomiast mieszkańcy ul. Granicznej zamówili Mszę Św., która zostanie odprawiona 01.10.2019.r. o godz. 9.00.
  1. W sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w sanktuarium rozpoczynamy Wielki odpust Borecki. Tradycyjnie polne i ogrodowe kwiaty przynosimy do sanktuarium od najbliższego czwartku do piątku godz. 11.00.
  1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim parafianom za dobre słowa, życzenia, wyrazy wdzięczności za osiem lat pracy duszpasterskiej w parafii Boreckiej oraz za ich błogosławieństwo na dalsze lata mojego kapłańskiego życia. Przepraszam za to, co mogło być niewłaściwym z mojej strony, ze względu na słabość ludzką, niecierpliwość, czy przemęczenie. Tak jak potrafiłem, zgodnie z sumieniem pełniłem posługę wobec Dzieci Bożych w tej parafii, w duchu posłuszeństwa Panu Jezusowi i Kościołowi Świętemu. Tym, którzy mnie niechcący skrzywdzili – wybaczam. Zapisuję Was wszystkich w moim sercu i modlitwie. Polecam Opiece Matki Bożej Boreckiej, którą bardzo ukochałem. Za to wszystko, co było piękne w tych latach – Bóg zapłać!