Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie. Składka niedzielę gospodarczą wyniosła 14 000,07zł. Dług parafii wynosi 60 000zł.
  2. Biuro parafialne będzie czynne w czerwcu tylko w tym tygodniu. Proszę, aby osoby, które maja zarezerwowane intencje mszalne do 07.07. uregulowały należności w nadchodzącym tygodniu.
  3. W środę o godz. 18.00 uroczystymi Nieszporami rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Bożego Ciała. W czwartek Msze Św. we farze o godz. 9.00, następnie procesja dokoła Rynku i Msza Św. o godz. 10.25. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w poniedziałek godz. 16.30 przy sanktuarium. Proszę o stałą asystę w czasie procesji, a w następujące dni Msze sw. w ciągu tygodnia będą odprawione za parafian mieszkających w miejscowościach: piątek 21.06 Cielmice, sobota 22.06 Skokówko, poniedziałek 24.06 Siedmiorogów I, wtorek 25.06 Siedmiorogów II, środa 26.06 Trzecianów wieś, Osiedle, czwartek 27.06 Leonów, piątek 28.06 Skoków. Proszę, aby mieszkańcy w tych szczególnych dniach zadbali o asystę do baldachimu oraz niesienie feretronów i sztandarów.
  4. Z dniem 01. lipca Ks. Arcybiskup Metropolita mianował ks. Kanonika Tadeusza Lorka dziekanem dekanatu boreckiego. Także z dniem 01.07 odchodzi na nową palcówkę S. Przełożona Rajmunda, a na jej miejsce Matka Prowincjalna mianowała siostrę Józefę, która będzie katechetką. Wyrażam wdzięczność Siostrze Przełożonej za długoletnią prace nad kształtowaniem pobożności i ducha w sercach dzieci. Niech bł. Edmund Bojanowski prowadzi w dalsze lata życia zakonnego. Bóg zapłać! Zachęcam, aby otoczyć modlitwą nowego ks. Dziekana naszego dekanatu, oraz siostry zakonne. Informuję, że w związku z Wielkim Odpustem Boreckim, pożegnam parafian podczas każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę.