Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiaj o godz. 22.00 sprzed sanktuarium rozpoczynamy parafialną pielgrzymkę do Rzymu. Proszę, aby pielgrzymi zabrali dokument tożsamości i pieniądze, które przekazujemy przewodnikowi w Rzymie. Po każdej dzisiejszej Mszy Św. składka na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Biuro parafialne nieczynne do poniedziałku 06.04. Obowiązki proboszcza Boreckiego pełni w tym czasie Ks. proboszcz mgr Marek Brdęk z Jeżewa. Ewentualne pogrzeby proszę zgłaszać do Jeżowa.
  2. W maju nabożeństwa ku czci Matki Bożej – we farze o godz. 8.30 z ławki, od poniedziałku do piątku w sanktuarium o godz. 20.00 Msza Św. zakończona nabożeństwem majowym. Nie ma Mszy Św. o godz. 18.00. W soboty i niedziele maja porządek Mszy św. bez zmian.
  3. W piątek 05 Uroczystość NMP Królowej Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. we farze godz. 8.30, w sanktuarium godz. 10.00 – w intencji żywych i zmarłych ludzi Rzemiosła i ich rodzin. Rzemieślnicy ofiarowali 15 puryfikaterzy kielichowych i 5 korporałów. Druga Msza Św. w sanktuarium o godz. 18.00 w intencji żywych i zmarłych strażaków naszej parafii i ich rodzin. W ten sposób pragnę wyrazić strażakom swoją wdzięczność za 8 lat wspaniałej współpracy i posługi dla dobra naszej parafii.
  4. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w I piątek msca 30 minut przed Mszą Św. W I sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP we farze o godz. 8.15 i Msza Św. Objazd chorych odbędzie się po powrocie z pielgrzymki parafialnej po 06.05.
  5. Z racji zaistniałej sytuacji pielgrzymka na Ukrainę nie odbędzie się. Uiszczone wpłaty można odbierać w zakrystii.
  6. Dziękuję 557 rodzinom za złożoną w Wielkim Poście daninę diecezjalną. Należności uregulowałem w Kurii, Seminarium Duchownym oraz Caritas Poznańskiej, w ostatnich miesiącach zostało naprawione 30 m płotu przy kościele farnym, oraz za plebanią, które zostały zdewastowane przez wichurę w 2017.r. w sumie 2 100 zł. Do skarbony na kwiatu do Grobu Pańskiego wierni złożyli 1400zł. W niedzielę gospodarczą zebraliśmy 14 062,02zl, Według wstępnej umowy kopuła zostanie założona do 10.06.2019.r. Wszystkim rozumiejącym potrzeby finansowe parafii składam staropolskie Bóg zapłać!
  7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Jana Gruchalskiego z Borku Wlkp. Dobry Jezu a nasz Panie…