Ostateczny plan pielgrzymki do Włoch 29.04 – 06.05.2019

WŁOCHY

Do Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio

 

I DZIEŃ – BERLIN – RZYM

Przelot na trasie Berlin – Rzym. Rzym – Bazylika Matki Bożej Większej; Panteon – kościół NMP Królowej Męczenników; Plac Navona; Fontanna di Trevi; Schody Hiszpańskie, Katedra św. Jana na Lateranie; Koloseum (z zewnętrz); panorama Forum Romanum.Nocleg w okolicach Rzymu.

II DZIEŃ – WATYKAN/ RZYM

Ogrody Watykańskie (w miarę możliwości), Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską; Bazylika św. Piotra (modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II); Groty Watykańskie; Bazylika św. Pawła za Murami; Opactwo Tre Fontane w miejscu męczeńskiej śmierci św. Pawła Apostoła. Nocleg w okolicach Rzymu.

III DZIEŃ – WATYKAN/ RZYM – MONTE CASSINO

Audiencja Generalna z Ojcem Św. (w zależności od obecności Papieża). Monte Cassino – opactwo Ojców Benedyktynów z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki; cmentarz wojenny polskich żołnierzy II korpusu Gen. Andersa. Nocleg w okolicach Neapolu.

IV DZIEŃ – POMPEJE – NEAPOL

Pompeje – ruiny miasta zniszczonego podczas wybuchu Wezuwiusza w 79r. , sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Neapol – spacer po stolicy regionu Kampania, katedra z relikwiami św. Januarego – patrona miasta, miejsca związane z ks. Dolindo. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

V DZIEŃ – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO  

San Giovanni Rotondo – Bazylika św. Ojca Pio; antyczny kościółek Matki Bożej Łaskawej; muzeum klasztorne z pamiątkami po św. Stygmatyku. Monte San Angelo – sanktuarium św. Michała Archanioła w miejscu jego objawień. Nocleg w San Giovanni Rotondo. 

VI DZIEŃ – LANCIANO – MANOPPELLO

Lanciano – sanktuarium pierwszego Cudu Eucharystycznego w historii Kościoła z VIII wieku. Manoppello – sanktuarium Świętego Oblicza – płótna grobowego Pana Jezusa. Nocleg w okolicach Asyżu.

VII DZIEŃ – ASYŻ – CASCIA

Asyż – Bazylika św. Franciszka; Bazylika św. Klary; Bazylika Matki Bożej Anielskiej z kaplicą Porcjunkulą; Chiesa Nova – kościółek w miejscu domu rodziny Bernardone; oratorium w miejscu narodzenia św. Franciszka. Cascia – sanktuarium św. Rity i Cudu Eucharystycznego z 1330r. Nocleg w okolicach Rzymu. 

VIII DZIEŃ – RZYM – BERLIN

Przelot na trasie Rzym – Berlin.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1700 PLN + 395 EUR 

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Berlin – Rzym – Berlin

– 7 noclegów w hotelach 3*/4* (pokoje 2 – osobowe. Dopłata do pokoju 1 – osobowego 150 euro)

– 7 wzmocnionych śniadań i 7 obiadokolacji

– przejazdy autokarem wg programu

– ubezpieczenie KL i NNW (zawiera doubezpieczenie od chorób przewlekłych)

– opiekę pilota

– opiekę duchową księdza

 

UWAGA! Cena nie zawiera biletów wstępu i przewodników lokalnych – płatne na miejscu pilotowi 70 EUR/ osoby