Niedziela XXVIII tygodnia okresu zwykłego

  1. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji żywych i zmarłych mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic: poniedziałek 15.10 – Skoków i Skokówko – modlitwę poprowadzi p. Bożena, wtorek 16.10 – Siedmiorogów I i II – p. Radosław, w środę 17.10 Cielmice – p. Krystyna, czwartek 18.10 – Głosiny, ul. Szkolna – p. Maria, piątek 19.10 ul. Zielona – p. Teresa i Marian, sobota 20.10 – Szosa Jaraczewska – p. Barbara.
  2. W środę 17.10 adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 19.30. O godz. 18.00 nowenna i Msza Św.
  3. W piątek 19.10 o godz. 17.00 w salce zbiórka ministrantów.
  4. Pod chórem wystawione zostały skarbony, do których można składać tylko wymienianki jednorazowe, natomiast wymienianki roczne przyjmowane są tylko w biurze parafialnym. W ciągu roku odprawiamy 12 Mszy Św. w intencji tych zmarłych w I piątki msca o godz. 18.00.
  5. Dziś niedziela gospodarcza. Ofiary przeznaczamy na wymianę kopuły w sanktuarium. Składka na Dzieło Tysiąclecia – wyniosła 525zł. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Misyjny – będą zbierane ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  6. Z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Urząd Gminy pozyskał środki od Wojewody Wielkopolskiego na wykonanie tabliczek pamiątkowych „Powstaniec Wielkopolski”. Pan Burmistrz informuje, że pod koniec października tabliczki te zostaną umieszczone na grobach powstańców na cmentarzu w Borku i Zalesiu bez trwałego połączenia z pomnikiem. Rodziny opiekujące się tymi nagrobkami mogą odebrać taką tabliczkę we własnym zakresie i zamocować na stale na pomniku. Wówczas taka tabliczka pozostanie tam na lata. Informacje na ten temat można pozyskać w Urzędzie Miejskim w Borku wlkp.
  7. Ks. proboszcz dziękuje wszystkim osobom, którzy przekazali życzenia z racji Dnia Patrona.