Niedziela XIX tygodnia okresu zwykłego

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składka na KUL i szkoły katolickie. W niedzielę gospodarczą zebrano 14 444,47 zł, na Caritas Archidiecezji 413,50 zł. Bóg zapłać na hojność. Spłaciłem kolejne 20 000zł za remont dachu na farze. Dług parafii wynosi na dzień dzisiejszy 15 000zł.

2. We wtorek wyruszamy z pielgrzymką do Fatimy. Msza Św. w sanktuarium o godz. 6.00, następnie wyjazd na lotnisko do Warszawy.

3. Dziękuję osobom za udział w wycieczce do Ciechocinka i Torunia. Msza Św. w ich intencji odbędzie się w sanktuarium 04.09 o godz. 18.00.

4. Biuro parafialne będzie nieczynne do 28.08. Wszystkie nagłe sprawy duszpasterskie proszę zgłaszać ks. proboszczowi mgr Markowi Brdękowi z Jeżowa, który podejmuje zastępstwo w obowiązkach proboszczowskich Borku.

5. W poniedziałek 03.08. organizujemy pielgrzymkę do Matki Bożej Śnieżnej w Kotlinie Kłodzkiej. Od kilku miesięcy można wjechać pod sanktuarium autobusem. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Polanicy Zdrój, aby skorzystać z wód uzdrowiskowych. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt 50 zł. Zapisy z całkowitą wpłata w zakrystii.

6. Odpust Narodzenia NMP oraz Dożynki parafialne będziemy obchodzili w tym roku w niedzielę 09.09.2018.r. na Mszy Św. o godz. 11.30. Tego dnia Cudowny Obraz Matki Bożej Boreckiej przyozdabiamy sukienką ze srebra. Proszę, aby Sołtysowie z poszczególnych wiosek zadbali o wypiek jednego bochenka chleba z każdej wioski zamiast wieńców dożynkowych, lub ofiarowanie owoców, miodu, czy innych darów natury.