XXIV Niedziela Zwykła

1. We wtorek 13.09 nabożeństwo fatimskie o godz. 20.30. w sanktuarium.

2. W środę 14.09 przypada Uroczystość Podwyższenia Krzyża Św. Odpust w kościele na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00 pod przewodnictwem dziekana dekanatu boreckiego ks. Kanonika Wojciecha Szymczaka. Nie będzie adoracji, ani Mszy Św. wieczornej nowennowej.

3. Zapraszam, aby młodzież z kl. I gimnazjum zapisała się do przygotowania do przyjęcia bierzmowania w zakrystii zaraz po Mszy Św.

4. Spotkania duszpasterskie ministrantów tym tygodniu:

– Krąg II Kościoła Domowego – wtorek 13.09 godz. 20.00.
– Zbiórka ministrantów w czwartek 15.09 o godz. 17.00 w salce.
– spotkanie rady ekonomicznej – piątek 16.09 o godz. 18.30 na probostwie.

Serdecznie dziękuję parafianom, którzy z racji Dożynek Parafialnych złożyli ofiary wieńcowe w sumie 2 430zł. Rolnicy Borek Wlkp – 370zł, Leonów – 160zł, Sołectwo Karolew – 500zł, Siedmiorogów I – 280zł, Skoków – 450zł, Skokówko – 100zł, Trzecianów – 570 zł. Pieniądze te przekazuję w całości na dalsze prace remontowe we farze. W tym roku chciałbym jeszcze wymienić instalację elektryczną i założyć nowe oświetlenie ołtarza głównego oraz nagłośnienie kościoła farnego w środku i na zewnątrz. Dziękuję p. Janowi Kulińskiemu i Edwardowi Grobelnemu za naprawienie rury spustowej przy sanktuarium, odprowadzającej deszczówkę. Dziękuję p. Marianowi Stamierowskiemu za przeprowadzenie badań elektryfikacji w sanktuarium, probostwie i domu parafialnym. Dziękuję Pracownikom Zakładowi Aktywności Zawodowej w Leonowie za prace porządkowe przy plebani.
Dziś składka gospodarcza przeznaczona jest na spłatę długu za wymianę dachu farnego. Dziękuję wszystkim za zrozumienie potrzeb finansowych parafii i za wysoką ofiarność. Wszystkim składam staropolskie Bóg zapłać!