Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

1. W I Piątek i Sobotę miesiąca objazd chorych według stałego porządku od godz. 9.30.Spowiedź św. rozpocznie się we farze od godz.15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz.16.30 – Msza Św. W Sanktuarium spowiedź od godz. 17.30 i Msza za zmarłych z wymienianek rocznych. Są do nich włączeni zmarli od 01.11.2011.r. Zapraszam rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy. W sobotę na wieczorną Mszę Św. zapraszam matki w stanie błogosławionym. Po Komunii św. udzielę specjalnego błogosławieństwa.

2. Spotkania duszpasterskie:

rajd majówkowy szlakiem kapliczek przydrożnych – ok. 30km – niedziela 20.05 godz. 16.00. Zabieramy ze sobą kiełbaski. Na zakończenie grillowanie przed plebanią.

emeryci i renciści – Msza Św. na Świętej Górze środa 30.05. godz. 11.00.

Róże Różańcowe – środa godz. 18.00 Msza Św. i zmiana tajemnic różańca św.

krąg IV Kościoła Domowego  – środa 30.05  godz.16.15

uczestnicy spotkania młodych na Lednicy – wyjazd spod Sanktuarium w sobotę 02.06 godz. 9.30. Dziś w zakrystii oddają zgodę rodziców na uczestnictwo w Lednicy. Przed wejściem na pole uczestnik zakupi za 7 zł  pakiet pielgrzyma. Wyjazd z Lednicy o godz. 00.30. Nie ma przejścia przez rybę.

Członkowie Żywego Różańca –spotkanie formacyjne sobota 02.05 Święta Góra – godz. 11.00.

ministranci – obowiązkowa spowiedź pierwszopiątkowa. Nie ma zbiórek w tym tygodniu.

3.W maju został całkowicie uregulowany dług za cmentarz internetowy 14 000zł. Proszę, aby sprawdzając miejsce spoczynku najbliższych, przesyłać uwagi dotyczące urodzin, śmierci, czy innych nieścisłości. Cmentarz został zrobiony na podstawie księgi cmentarnej zapisanej przez prawie 30 lat ręcznie. Księga ta nie zawiera kompletnych danych o zmarłych. Z czasem będę informował o nieuregulowanej należności za prolongatę, umieszczając informację przy grobie internetowym. Obecnie jest robiona tablica informacyjna na cmentarz dotycząca planu cmentarza. Dziękuję Dyrekcji Banku Spółdzielczego za przekazanie 2 000 zł na dofinansowanie tego projektu. Składam staropolskie „Bóg zapłać”: P.Burmistrzowi, P.Przewodniczącemu Rady Miasta oraz Radzie Miasta Borku Wlkp za decyzję przekazania 45 000zł na  wymianę kopuły na kaplicy bocznej. Całkowity koszt wymiany wyniósł 180 000zł. Dziękuję Mleczarni w Gostyniu za decyzję przekazania na spłatę długu po remoncie dachu 5 000zł. Dziękuję wszystkim za ofiary składane w czasie Mszy Św. i na konto parafialne, za wywiązywanie się także z deklaracji rocznych. Dziękuję za dofinansowanie przez firmy i indywidualnie wyjazdu organizowanego przez Caritas parafialną do Karpacza dla dzieci naszej parafii.

Wszystkim Mamom z racji wczorajszego święta składamy bukiet modlitwy i serdecznych życzeń, całując matczyne ręce za pielęgnowanie dary macierzyństwa i miłości.